Vencomatic

Kuluçkalık yumurta yumurtlandığı anda nemlidir. Kirli bir yüzey üzerine yumurtlandığında, kirin yumurtaya yapışma ve bakterilerin yumurtayı kontamine etme olasılığı yüksektir.

Temiz Yumurta Temiz Follukla Başlar


Kuluçkalık yumurta yumurtlandığı anda nemlidir. Kirli bir yüzey üzerine yumurtlandığında, kirin yumurtaya yapışma ve bakterilerin yumurtayı kontamine etme olasılığı yüksektir. Vencomatic folluk kutularının kalbi, yumurtaya minimum düzeyde temas eden Vencomat folluk paspasıdır. Gece folluk zemininin kaldırılması sayesinde, tavuk folluğun içinde oturamaz ve ayrıca folluk temizlenmiş olur.


Dikkatli Toplama ve Taşıma


Mükemmel depolama şartları elde etmek için, kuluçkalık yumurta merkezi yumurta bandına doğru yumuşak bir biçimde yuvarlanır. Yumurta burada sabit bir sıcaklık ve hijyenik bir ortamda kalır. Yumurta bandındaki dörtgen delikler minimum yumurta teması ve ve hijyenik bir yüzey sağlar. Bu delikler aynı zamanda yumurtanın ısısının düşmesini sağlamak için etrafında hafif bir hava akımı oluşturur. Tavuk yumurtayı göremez ve üstüne oturamaz. Bu da tavuğun kuluçkaya yatma isteğini ortadan kaldırır.


Hassas İşleme ve Paketleme


Vencomatic firmasına ait otomatik yumurta toplama sistemleri ile, kuluçkalık yumurta dikkatli bir biçimde taşınır. Ürünlerimiz; yumurtanın çatlamasını önlemek amacıyla, hassas işleme yapacak şekilde tasarlanmışlardır. Birden fazla folluk sırasından gelen kuluçkalık yumurtalar, bir yumurta taşıma konveyörü ile merkezi toplama alanına taşınabilmektedirler.Vencobelt, yumurta dostu plastik taşıyıcılara sahiptir.

Otomatik Folluk ve Yumurta Dizgi

Otomatik Folluk ve Yumurta Dizgi
Grando Nest

Grando Nest

Damızlıkçılık için ideal bir folluktur .Temiz ve sağlıklı yumurtalar elde edilmesini sağlar. Sağlam ve çok az bakım gerektirir

Vencobelt

Vencobelt

Vencobelt yumurta taşıma sistemi kullanılarak farklı folluk sıralarından ya da kümeslerden gelen yumurtalar merkezi toplama alanina taşınabili

İş Ortaklarımız